C098994 - MR10RESSORTSP
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 10mm 32A Direct Screw Mount SP
| Item number | C098994 |
| Catalogue No | MR10RESSORTSP |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 10mm 32A Direct Screw Mount SP |
| EAN/UPC Code | 3605340158113 |
| Ampere Rating | 32 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 10mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 32 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 0.4 in |
| Product Length | 0.55 in |
| Product Height | 0.81 in |
| Sell Pack Quantity | 20 EA |
| Sell Pack Weight | 0.251 lb |
| Sell Pack Width | 2.76 in |
| Sell Pack Length | 5.12 in |
| Sell Pack Height | 1.26 in |