H099988 - MR20RESSORT
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 20mm 125A Direct Screw Mount
| Item number | H099988 |
| Catalogue No | MR20RESSORT |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 20mm 125A Direct Screw Mount |
| EAN/UPC Code | 3605340164282 |
| Ampere Rating | 125 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 20mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 125 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 1.14 in |
| Product Length | 1.65 in |
| Product Height | 1.17 in |
| Sell Pack Quantity | 20 EA |
| Sell Pack Weight | 1.764 lb |
| Sell Pack Width | 4.96 in |
| Sell Pack Length | 5.31 in |
| Sell Pack Height | 3.54 in |