Y092734 - MR27RESSORT
Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 27mm 250A Direct Screw Mount
| Item number | Y092734 |
| Catalogue No | MR27RESSORT |
| Description | Clip for Cylindrical fuses IEC Diameter 27mm 250A Direct Screw Mount |
| EAN/UPC Code | 3605340112672 |
| Ampere Rating | 250 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC/DC |
| Fuse Size | 27mm |
| Design Details | IEC |
| Max Fuse Rating | 250 A |
| Installation Mounting | Direct Screw Mount |
| Product Width | 1.26 in |
| Product Length | 1.65 in |
| Product Height | 1.24 in |
| Sell Pack Quantity | 20 EA |
| Sell Pack Weight | 2.205 lb |
| Sell Pack Width | 4.72 in |
| Sell Pack Length | 5.71 in |
| Sell Pack Height | 4.17 in |