P075522 - 45ASB36V125P-2
High Voltage Back-up fuse for motor Limitor® 3.6kVAC IEC 125A Size d=50.8mm, L=292mm With Striker 20N
Datasheets
Compliances
| Item number | P075522 |
| Catalogue No | 45ASB36V125P-2 |
| Description | High Voltage Back-up fuse for motor Limitor® 3.6kVAC IEC 125A Size d=50.8mm, L=292mm With Striker 20N |
| EAN/UPC Code | 3605340009712 |
| Rated voltage AC IEC | 3.6 kV |
| Ampere Rating | 125 A |
| ROHS Compliant | Yes |
| AC or DC | AC |
| Fuse Size | d=50.8mm L=292mm |
| Mounting | Clip |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 160 kA²s |
| AC Max I.R./Breaking Capacity: I1 | 60 kA |
| Min Interrupting Rating (MBC) | 830 A |
| Product Diameter | 2 in |
| Product Length | 14.09 in |
| Sell Pack Quantity | 3 EA |
| Sell Pack Weight | 10.582 lb |
| Sell Pack Width | 10.55 in |
| Sell Pack Length | 15.94 in |
| Sell Pack Height | 3.86 in |
| Product group | High Voltage IEC Fuses |
| Body/Insulating Material | Melamine fiber glass |
| Product Weight | 3.527 lb |
| Power Dissipation at Intermediate Current Value | 20 W @ 0.7 In |