L226353 - BES42V63
British Standard fuse-link IEC BS88 gG Type F2 415VAC 63A BES Offset Blade
| Item number | L226353 |
| Catalogue No | BES42V63 |
| Description | British Standard fuse-link IEC BS88 gG Type F2 415VAC 63A BES Offset Blade |
| EAN/UPC Code | 3605340268300 |
| Rated voltage AC IEC | 415 V |
| Ampere Rating | 63 A |
| Mounting | Clip |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 13900 A²s |
| Melting I2t | 4000 A²s |
| Product Diameter | 0.67 in |
| Product Length | 2.72 in |
| Sell Pack Quantity | 10 EA |
| Sell Pack Weight | 0.639 lb |
| Sell Pack Width | 2.76 in |
| Sell Pack Length | 5.12 in |
| Sell Pack Height | 1.57 in |
| Product Weight | 0.064 lb |
| Power Dissipation at Rated Current Value | 4.7 W |