J302159 - PC32UD69V350A
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 32 aR 690VAC IEC 700VAC UL 350A With Striker DIN 80 Blades
pdf - 13.02 MB
| Item number | J302159 |
| Catalogue No | PC32UD69V350A |
| Description | Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 32 aR 690VAC IEC 700VAC UL 350A With Striker DIN 80 Blades |
| EAN/UPC Code | 3605340351163 |
| Rated voltage AC UL | 700 V |
| Rated voltage AC IEC | 690 V |
| Ampere Rating | 350 A |
| Mounting | Bolted |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 53.7 kA²s |
| Melting I2t | 8.9 kA²s |
| Indication System Type | Striker |
| Connection/Terminal Material | Silver-Plated Copper |
| Connection/Terminal Type | DIN 80 Blades |
| Product Width | 2.32 in |
| Product Length | 4.33 in |
| Product Height | 2.56 in |
| Sell Pack Quantity | 3 EA |
| Sell Pack Weight | 3.501 lb |
| Sell Pack Width | 5.51 in |
| Sell Pack Length | 7.68 in |
| Sell Pack Height | 2.95 in |
| Product group | High-Speed and Semiconductor protection fuses |
| Body/Insulating Material | Ceramic |
| Product Weight | 1.167 lb |
| Power Dissipation at Rated Current Value | 74 W |