A300633 - PC73UD13C550EF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker Open Slot Blades
Technical Specifications
Item number A300633
Catalogue No PC73UD13C550EF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker Open Slot Blades
EAN/UPC Code 3605340331332
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 550 A