C300635 - PC73UD12C700EF
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 700A With Striker Open Slot Blades
Technical Specifications
Item number C300635
Catalogue No PC73UD12C700EF
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 700A With Striker Open Slot Blades
EAN/UPC Code 3605340331370
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1200 V
Ampere Rating 700 A