F300569 - PC73UD13C550D1A
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker DIN 110 Blades
Technical Specifications
Item number F300569
Catalogue No PC73UD13C550D1A
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 550A With Striker DIN 110 Blades
EAN/UPC Code 3605340330427
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 550 A