H300571 - PC73UD12C700D1A
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 700A With Striker DIN 110 Blades
Technical Specifications
Item number H300571
Catalogue No PC73UD12C700D1A
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1200VAC IEC 1300VAC UL 700A With Striker DIN 110 Blades
EAN/UPC Code 3605340330465
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1200 V
Ampere Rating 700 A