H301054 - A130UD73TTI800
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 800A With Striker Flush ends UNC threads
Technical Specifications
Item number H301054
Catalogue No A130UD73TTI800
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 800A With Striker Flush ends UNC threads
EAN/UPC Code 3605340336078
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 800 A