K300688 - A120UD73LI800
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker Slotted Blades long
Technical Specifications
Item number K300688
Catalogue No A120UD73LI800
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1100VAC IEC 1200VAC UL 800A With Striker Slotted Blades long
EAN/UPC Code 3605340576337
Rated voltage AC UL 1200 V
Rated voltage AC IEC 1100 V
Ampere Rating 800 A