X302976 - PC73UD13C450PA
Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 450A With Striker Plain Blades
Technical Specifications
Item number X302976
Catalogue No PC73UD13C450PA
Description Square Body High-Speed Fuse Protistor® Size 73 aR 1250VAC IEC 1300VAC UL 450A With Striker Plain Blades
EAN/UPC Code 3605340379860
Rated voltage AC UL 1300 V
Rated voltage AC IEC 1250 V
Ampere Rating 450 A