M320263 - NH0UD69V100PV
Square Body High-Speed Fuse Protistor® NH Size 0 aR 690VAC IEC 700VAC UL 100A With Double indicator Plain Blades
| Item number | M320263 |
| Catalogue No | NH0UD69V100PV |
| Description | Square Body High-Speed Fuse Protistor® NH Size 0 aR 690VAC IEC 700VAC UL 100A With Double indicator Plain Blades |
| EAN/UPC Code | 3605340358384 |
| Rated voltage AC UL | 700 V |
| Rated voltage AC IEC | 690 V |
| Ampere Rating | 100 A |
| AC or DC | AC |
| Speed/Characteristic | aR |
| Fuse Size | NH0 |
| Mounting | Clip |
| Clearing I2t At Rated Voltage | 2080 A²s |
| Melting I2t | 392 A²s |
| AC Max I.R./Breaking Capacity: I1 | 170 kA |
| Indication System | Yes |
| Indication System Type | Double indicator |
| Connection/Terminal Material | Brass |
| Connection/Terminal Type | Plain Blades |
| Product Width | 1.18 in |
| Product Length | 4.92 in |
| Product Height | 2.4 in |
| Sell Pack Quantity | 3 EA |
| Sell Pack Weight | 1.786 lb |
| Sell Pack Width | 3.62 in |
| Sell Pack Length | 5.04 in |
| Sell Pack Height | 2.44 in |
| Product group | High-Speed and Semiconductor protection fuses |
| Body/Insulating Material | Ceramic |
| Product Weight | 0.595 lb |
| Power Dissipation at Rated Current Value | 30.5 W |